Neumayerné Dr. Streitman Krisztina Phd.
- Courses: 1
- Website: http://www.example.com
oktató, docens és kutató, coach és tréner
- oktató, docens és kutató a Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Karán,
- Nyelv, Irodalom, Kultúra Tanszék Idegennyelvi Műveltségi területének vezetője
- az ICF (International Coaching Federation) által akkreditált, az Efficient Language Coaching által kiadott okleveles Neurolanguage Coach®
- üzleti és interkulturális kommunikációs tréner
A felsőoktatásban több mint 25 éve oktatói, tréneri, vizsgáztatói és kutatói minőségben van jelen. Szakmai tapasztalatát és elméleti érdeklődését igyekszik a gyakorlatban hasznosítani. A tanítás során igyekszik beilleszteni a coaching elveit és eszközrendszerét, valamint kihasználni a vizuális eszközök erejét a tanárképzésben és a nyelvoktatásban. Kurzusain számos területen dolgozik, beleértve a stilisztikát, tantárgypedagógiát, brit és amerikai kultúrát, interkulturális nevelést, kommunikációt és gyermekirodalmat.
Célja, hogy segítse az angol tanárjelölt hallgatókat és a nyelvtanulókat az angol nyelv írásbeli és szóbeli készségeinek fejlesztésében, mivel ezek létfontosságúak lehetnek a munkájukban és a felsőoktatásban. A coaching szemléletű nyelvoktatás során arra törekszik, hogy fejlessze az önálló gondolkodást, vitakészséget és problémamegoldó képességeket, valamint segítsen a hatékony információgyűjtés és -feldolgozás terén. Mindezek az elemek alapvető fontosságúak az oktatás és nevelés során, valamint az angol nyelvű kultúrák és társadalomtudományok kurzusain is.
Saját szakmai fejlődésében radikális szemléletváltást adott az ICF által akkreditált, ELC Neurolanguage Coaching® kurzus elvégzése és az agybarát tanulásmódszertan megismerése. Szintén segítséget nyújtott a nyelvelsajátítás, a tartalomalapú nyelvi fejlesztés és a pozitív pszichológia területén elsajátított sokéves szakértelem és tapasztalat.
Több nemzetközi és hazai kutatásban, együttműködésben vesz részt, melyek témái a minőségi, innovatív, nyelvoktatás, a coaching megközelítés és a tanári, tanulói motiváció kapcsolata. 2023 elején fejeződött be a hároméves nemzetközi QuILL (Quality in Language Learning) projekt, amelynek középpontjában a minőségi nyelvtanulás, a digitális szaknyelvi tananyagok és az ezekhez kapcsolódó korszerű, az autonóm, önszabályozó tanulást támogató módszertan áll. A projektet bemutató tanulmánykötet: Implementation of Digital Language Learning Opportunities in Higher Education (Guidelines for Good Practice) https://quill.pixel-online.org/gp_publication.php
A legfrissebb publikációi a Károli Gáspár Református Egyetem támogatásával a Nyelvi kompetenciák térben és időben (2022-2024) projekt keretében valósulnak meg. A kutatás hiánypótló jelleggel, interdiszciplináris eszközökkel, több tudományterület — coaching, pszichológiai, pedagógiai, nyelvészeti, gazdasági-társadalmi irányokból, holland partnerintézmények bevonásával – közelítve elemzi a Simonyi-verseny résztvevőinek válaszaiból kialakított adatbázist.
A szakmai tudása egész életen át tartó gyarapításával párhuzamosan ugyanolyan fontos helyen áll az emberekkel való foglalkozás iránti szenvedélye. Sokféle közegben gyakran osztották meg tanítványai vele életük mély, belső részleteit. Ezek az élmények fokozatosan felnyitották a szemét arra a természetes belső igényre, hogy tanulásunk során teljes emberként és egyéniségként figyeljenek ránk. Ennek az izgalmas felfedezésnek hatására azt tapasztalta, hogy a tanuló érdeklődésének, céljainak, erősségeinek és gyengeségeinek középpontba helyezése létfontosságú a hosszú távú motiváció fenntartásához és a hatékony tanuláshoz.
Célja, hogy tanulói számára és velük együtt egy ”tanulási oázist” teremtsen, amelyben hatékony és tartós fejlődés valósul meg.